Postuar nga: Fatmira Barjami

Reportazh 13 Mar 2020

Covid-19 fut Shqipërinë në karantinë

Pjesa më e madhe e qyteteve kryesore në vend kanë respektuar urdhërat për karantimin, ndërsa disa qindra shoferë u ndaluan dhe makinat u bllokuan për qarkullim pa autorizim. Kryeministri njoftoi në mbrëmje masa shtesë, ndërsa bëri me dije kufizim të udhtimit ndërqytetas.

Lajm 10 Dec 2019

Gjykata cakton arrest me burg për xhaxhain e “Ben Qimes”

Gjykata e Fierit caktoi masë sigurie arresti me burg për qëllim ekstradimi ndaj Ahmet Isufajt, pas urdhër arrestit lëshuar nga Kosova.

Lajm 4 Nov 2019

Trafiku i kokainës, Gjykata e Fierit sekuestron mbi 12 milion euro pasuri të Arjan Shanaj

Aksionet e Arjan Shanaj dhe bashkëshortes së tij në disa kompani të  ndërtimit dhe gazit dhe një sërë pasurish të paluajtshme janë bllokuar nga policia pas vendimit të gjykatës. Shanaj është arrestuar në Greqi për trafik të kokainës.

Reportazh 26 Sep 2019

Tregu i braktisur nga blerësit u kushton shtrenjtë qytetarëve të Fierit

I ndërtuar mbi një truall privat dhe në periferi të qytetit me një fond prej 54.8 milionë lekë në kuadër të Rilindjes Urbane, tregu bujqësor konsiderohet një investim i dështuar nga tregtarët dhe konsumatorët, ndërkohë që Bashkia e Fierit vazhdon të paguajë kosto qiraje.

Lajm 4 Sep 2019

Përplasja me armë në spitalin e Fierit, gjykata lë në burg agresorin dhe të plagosurin

Gjykata e Fierit caktoi masë sigurie arresti në burg për tre të përfshirë në sherrin me thika dhe armë zjarri në Levan dhe në Urgjencën e Spitalit të Fierit. Dy persona të tjerë u lanë më masë arresti shtëpie.

Lajm 8 Jul 2019

Favorizimi i kultivuesve të hashashit, gjykata lë në burg 2 oficerë policie

Gjykata e Fieri la në burg 2 oficerë të policisë dhe kryeplakun e fshatit Cakran, pasi akuzohen se favorizuan 5 persona, për të kultivuar kanabis.

Lajm 27 Jun 2019

Gjykata e Fierit la në burg një oficer policie të arrestuar për presion e mashtrim

Dy oficerë policie dhe një avokat të arrestuar me akuzën e korrupsionit, shpërdorimit të detyrës dhe ndikimit të paligjshëm nga Prokuroria e Fierit dolën para gjykatës e cila vlerësoi të ligjshëm arrestimin. 2 prej të arrestuarve u lanë të lirë me garanci pasurore, ndërsa një prej oficerëve u la me masë sigurie në burg.

Lajm 13 Mar 2019

Arrest shtëpie për protestuesin e akuzuar se goditi efektivin e FNSH-së në Fier

Gjykata e Fierit caktoi masë sigurie “arrest në shtëpi” për një 56-vjeçar të akuzuar se qëlloi me gur një efektiv të policisë gjatë protestës së opozitës në Fier. Policia e Shtetit lajmëron kallëzim penal për gjykatësin. 

Lajm 23 Jan 2019

Trafikimi i 1.3 tonëve kanabis, dy të arrestuar në Fier

Një tentativë e trafikimi e 1.3 tonëve kanabis u bllokua të hënën nga policia, ndërsa dy persona u arrestuan të martën si organizatorë të trafikut.

Më shumë