Postuar nga: Loreta Cuka

Lajm 7 Dec 2018

Dita e katërt e protestës studentore në Tiranë (Fotogaleri)

Disa mijëra studentë kanë vazhduar për të katërtën ditë radhazi protestat masive duke i parashtruar ministrisë së Arsimit një grup kërkesash për përmirësimin e [...]
Foto 6 Dec 2018

Mijëra studentë rrethojnë ministrinë e Arsimit për heqjen e tarifës (Fotogaleri)

Disa mijëra studentë protestuan të enjten jashtë godinës së Ministrisë së Arsimit duke kërkuar tërheqjen e VKM që i ngarkon ata me pagesë shtesë për provimet e mbartura. 

Lajm 1 Oct 2018

Qindra protestojnë kundër dhunës ndaj grave në Tiranë (Fotogaleri)

Disa qindra aktivistë të shoqërisë civile, qytetarë dhe pjesëmarrës nga partitë opozitare dolën të hënën në protestë para kryeministrisë për të dënuar dhunën ndaj [...]
Lajm 16 Sep 2018

Qindra marshues i thonë “po” dashurisë në Paradën e Krenarisë në Beograd (Fotogaleri)

Disa qindra pjesëtarë të komunitetit LGBTI dhe mbështetës të të drejtave të njeriut marshuan të dielën në rrugët kryesore të Beogradit nën sloganin “Thuaji [...]
Lajm 24 Aug 2018

Brenda kampit çnjerëzor të diktaturës në Tepelenë (Fotogaleri)

Ndonëse nga Kampi i Tepelenës, ku kaluan vuajtje çnjerëzore mijëra njerëz gjatë regjimit diktatorial në Shqipëri, kanë mbetur vetëm rrënojat, kujtimet e të [...]
Foto 24 Aug 2018

Brenda kampit çnjerëzor të diktaturës në Tepelenë (Fotoreportazh)

Ndonëse nga Kampi i Tepelenës, ku kaluan vuajtje çnjerëzore mijëra njerëz gjatë regjimit diktatorial në Shqipëri, kanë mbetur vetëm rrënojat, kujtimet e të mbijetuarve mbajnë gjallë jehonat e dhimbjes dhe thirrjen për drejtësi.

Lajm 15 Aug 2018

Të përndjekur dhe të ndëshkuar, shitësit ambulantë të Tiranës (Fotogaleri)

Lufta për mbijetesë e mijëra qytetarëve të Tiranës dhe fshatrave përreth, të cilët e sigurojnë jetesën përmes shitjes së produkteve të tyre ushqimore me pakicë në [...]
Foto 14 Aug 2018

Të përndjekur dhe të ndëshkuar, shitësit ambulantë të Tiranës (Fotoreportazh)

Një investigim i publikuar nga BIRN zbuloi se Policia Bashkiake e Tiranës ka gjobitur gjatë vitit 2017 dhe për 6-mujorin e parë të 2018-ës, rreth 21 mijë nga shitësit ambulantë. 

Lajm 15 Jul 2018

Finalja e botërorit 2018 ndiqen nga mijëra tifozë në Tiranë (Fotogaleri)

Finalja e Botërorit Rusi 2018 mblodhi në sheshin “Skënderbej” mijëra tifozë dhe dashamirës të futbollit, të cilët ndanë së bashku emocionet e ndeshjes [...]
Foto 15 Jul 2018

Emocionet e finales së botërorit 2018 ndiqen nga mijëra tifozë në kryeqytet (Fotogaleri)

Finalja e Botërorit Rusi 2018 mblodhi në sheshin “Skënderbej” mijëra tifozë dhe dashamirës të futbollit, të cilët ndanë së bashku emocionet e ndeshjes Francë – Kroaci, e cila përfundoi me rezultatin 4-2, duke i dhënë kështu kupën e botës kombëtares franceze.

Më shumë